Середина цього літа схожа на тогорічну хіба що спекотною погодою. Пандемія та пов’язані з нею карантинні заходи внесли суттєві зміни як у господарську діяльність компаній, так і в життя людей. На рівні бізнесу наслідком стало глобальне скорочення попиту на переважну більшість товарів, падіння ВВП та зростання безробіття. Більшість наявних бізнесів намагається зменшити негативні наслідки карантину. Дехто ще й досі не відновив роботу, а дехто, на превеликий жаль, закрився і вже ніколи не відновиться у звичному форматі. В цих умовах уряди більшості країн надають підприємствам різноманітну допомогу: від податкових пільг до прямої фінансової підтримки.
В Україні, на жаль, більшість таких заходів є суто декларативними. А реальне ставлення до бізнесу демонструють зміни, внесені до ПКУ, з якими ми й далі будемо знайомити своїх читачів.
У цьому номері ми розповідаємо про контрольовані іноземні компанії (КІК), які, ймовірно, стануть реальністю вже наступного року (с. 8). Проте оцінити, чи стосуватимуться ці зміни саме ваших компаній, та за потреби переформатувати діяльність ми рекомендуємо вже зараз. Отже, бізнесу варто покладатися винятково на себе і не сподіватися на сторонню допомогу. Тому ми рекомендуємо ознайомитися з матеріалом, присвяченим створенню дорожньої карти антикризового управління компанією.
Карантин вдарив і по звичайних громадянах, зокрема по звичному порядку проведення відпусток. Кордони більшості країн закриті, авіасполучення обмежене, в частині регіонів України діють різноманітні заходи обмеження… Втім, обов’язкової відпустки ніхто не скасовував. Отже, саме зараз час подумати про її належне оформлення і відображення в обліку.
Бажаю всім бути
здоровими!